Jak nainstalovat Windows do PC bez OS - LicenceX.cz

Jak nainstalovat Windows do PC bez OS

Koupili jste si nový počítač nebo notebook, ale součástí není operační systém? Nemusíte se obávat, poradíme vám, jak nainstalovat Windows do PC nebo notebooku. Výhodou koupě počítače bez operačního systému je bezesporu výhoda ušetřených peněz. Navíc, v našem e-shopu můžete pořídit levnou licenci na Windows.

Zapnutí PC a vytvoření instalace

Poté, co rozbalíte zakoupený počítač a zapnete jej, zahlásí vám chybu, že se nepodařilo načíst operační systém. Je proto důležité nejdříve vytvořit instalační médium, ze kterého budete Windows do notebooku nebo počítače instalovat.

K vytvoření média budete potřebovat druhý PC, instalační program a USB disk. Do počítače si stáhnete ze stránek Microsoftu Windows 11 a otevřete jej. Vyberete si instalační jazyk, pravděpodobně češtinu, a zvolíte si USB disk jako médium. Program vytvoří instalační balíček, což může chvíli trvat.

Jakmile je vše dokončeno, můžete USB disk z počítače odpojit a připojit jej do svého nového notebooku nebo PC. Po zasunutí USB disku počítač zapněte a chvíli počkejte. Instalace se spustí sama, vy tak nemáte žádnou práci navíc. Vše nastavte, zvolte potřebné parametry Windows a spusťte instalaci.

Zakoupení aktivačního klíče

Ačkoli stáhnete operační systém přímo ze stránek Microsoftu, potřebujete k operačnímu systému také patřičný licenční klíč. Vyberte si proto, jaký Windows budete chtít. Můžete si vybrat z několika verzí, přičemž nejpoužívanější je Windows 11 Home, případně pak Windows 11 Professional. Obě verze můžete levně zakoupit v našem e-shopu.

Jakmile klíč máte, zadáte jej do kolonky určené pro aktivační klíč k Windows. Následně budete pokračovat v instalaci, dokud nedokončíte všechny kroky. V nich vás čekají nějaké nastavení, nejedná se ale o nic složitého a za chvíli máte hotovo.

Kompletní dokončení instalace

Zadáním aktivačního klíče a dokončením instalace ale vše nekončí. Ještě si ve službě Update zkontrolujte, zda není potřeba doinstalovat některé aktualizace. Může se jednat o aktualizace samotného Windows, stejně jako o aktualizace některých klíčových ovladačů.

Všechny tyto aktualizace a ovladače nainstalujte, abyste měli jistotu, že máte počítač ve stoprocentním stavu. V opačném případě by se klidně mohlo stát, že by vám něco nefungovalo nebo bylo třeba nedostupné. Instalace a aktualizace ovladačů většinu problémů hravě odstraní.

Jiné verze Windows

V článku popisujeme instalaci Windows 11. Licence ale můžete koupit také k jiným verzím Microsoft Windows. V nabídce tak můžete objevit doživotní licence pro Windows 10 nebo pro méně používaný ale stále velmi oblíbený Windows 7. Záleží pouze na vás, které verzi dáte přednost a která z nich je pro vás přehlednější nebo výhodnější.

Při koupi licenčního klíče bychom ale doporučili také zvážit to, že starší verze operačního systému již nemají podporu, zatímco Windows 11 se těší pravidelné podpoře v podobě nejrůznějších bezpečnostních aktualizací a další prvků, které váš počítač ochrání.

Back to blog