Rozdíl mezi Office Professional a Office Home 2021?

Rozdíl mezi Office Professional a Office Home 2021?

V dnešním světě je software nezbytným nástrojem pro každodenní práci i osobní potřeby. Microsoft Office je jedním z nejpopulárnějších balíčků, který nabízí širokou škálu aplikací pro různé účely. V tomto článku se podíváme na rozdíly mezi dvěma hlavními verzemi tohoto softwaru: Office Professional a Office Home edition. 

Co je Office Professional

Office Professional je určen především pro podnikatele a profesionály, kteří potřebují robustní soubor nástrojů pro svou práci. Tato verze zahrnuje všechny základní aplikace jako Word, Excel a PowerPoint, ale přidává další pokročilé nástroje: 

  • Access: Databázový nástroj pro správu informací, vhodný pro složitější databázové úkoly. 
  • Publisher: Aplikace pro desktop publishing, která umožňuje vytvářet profesionální marketingové materiály a publikace. 
  • Outlook: E-mailový klient s pokročilými funkcemi pro správu e-mailů, kalendáře a kontaktů. 

Co je Office Home edition

Office Home edition je navržen pro domácí uživatele a studenty, kteří potřebují základní nástroje pro psaní dokumentů, analýzu dat a prezentace. Tato verze obvykle zahrnuje: 

  • Word: Pro zpracování textu a vytváření dokumentů. 
  • Excel: Pro tabulkové kalkulace a analýzu dat. 
  • PowerPoint: Pro vytváření prezentací. 

Klíčové rozdíly

Microsoft Office Professional a Home Edition se liší v několika klíčových aspektech, které odrážejí jejich zaměření na různé typy uživatelů. Office Professional je robustní balíček navržený tak, aby vyhovoval potřebám podnikatelů a profesionálů, kteří vyžadují rozsáhlou sadu nástrojů pro pokročilé úkoly. Kromě standardních aplikací jako Word, Excel a PowerPoint, Professional verze zahrnuje i Access a Publisher. Access je databázový nástroj, který umožňuje uživatelům snadno spravovat velké objemy dat, zatímco Publisher poskytuje sofistikované možnosti pro vytváření publikací a marketingových materiálů.

Na druhé straně, Office Home Edition je navržen s ohledem na domácí uživatele a studenty, kteří nepotřebují tak komplexní soubor nástrojů. Tato edice se zaměřuje na základní potřeby, jako je psaní dokumentů, analýza dat a prezentace. Díky své jednoduchosti a uživatelsky přívětivému rozhraní je ideální pro každodenní úkoly a školní projekty. Cena Home Edition je přirozeně nižší, což odráží menší počet aplikací a omezenější funkčnost ve srovnání s Professional verzí. Tato cenová dostupnost činí Home Edition atraktivní volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé řešení pro osobní použití nebo studium.

Závěr 

Při výběru mezi Office Professional a Office Home edition by uživatelé měli zvážit své potřeby. Pokud potřebujete pokročilé nástroje pro podnikání, Office Professional je tou správnou volbou. Pro základní domácí nebo studijní účely postačí Office Home edition. Každá verze nabízí soubor nástrojů navržených tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám uživatelů. 

Back to blog