Rozdíl mezi Office 365 a Microsoft Office 2021: průvodce pro každého - LicenceX.cz

Rozdíl mezi Office 365 a Microsoft Office 2021: průvodce pro každého

V dnešní době digitálních technologií je důležité rozumět rozdílům mezi různými produkty, které používáme. Potřebujete kancelářský balíček pro práci nebo do školy, ale nejste si jistí, zda zvolit Office 365 nebo Microsoft Office 2021? Nebojte se, v tomto článku vám pomůžeme s výběrem a vysvětlíme základní rozdíly.

Co je Office 365

Office 365, nyní známý jako Microsoft 365, je předplatná cloudová služba, která nabízí přístup k nejnovějším nástrojům a službám od Microsoftu. Nejdůležitější je, že se nejedná o jednorázový nákup. Za přístup platíte měsíčně nebo ročně, záleží, která z plateb je pro vás výhodnější. Office 365 zahrnuje nejen klasické aplikace jako Word, Excel a PowerPoint, ale také další služby, jako je Outlook, OneDrive, SharePoint a Teams, které podporují spolupráci a produktivitu online. Pokud budete chtít pracovat online, je důležité být připojen k internetu.

Co je Microsoft Office 2021?

Microsoft Office 2021 je tradiční balíček kancelářského softwaru, v rámci kterého koupíte jednorázově licenci a balíček si následně nainstalujete do počítače. Získáte tím trvalou licenci pro aplikace Word, Excel, PowerPoint a další, v závislosti na zvolené edici, ale bez dalších aktualizací nebo cloudových služeb, které nabízí právě Microsoft 365. Jedná se o ideální řešení pro nenáročné uživatele, kteří preferují jednorázovou platbu. Výhodou pak je, že pro práci nepotřebujete internet.

Hlavní rozdíly obou balíčků

Abyste ještě lépe pochopili rozdíly obou balíčků, připravili jsme bodové shrnutí všeho podstatného.

  • Cenová politika: Největší rozdíl mezi oběma produkty je v cenové politice. Office 365 vyžaduje pravidelné předplatné, zatímco Office 2021 zakoupíte jednorázovou platbou.
  • Aktualizace: Uživatelé Office 365 získávají pravidelné aktualizace, které zahrnují nejen bezpečnostní opravy, ale i nové funkce. Naproti tomu Office 2021 dostane pouze bezpečnostní aktualizace a žádné nové funkce.
  • Cloudové služby: Office 365 nabízí velké cloudové uložiště a integraci s online službami, jako je 1 TB úložiště na OneDrive a přístup k online verzím aplikací. Office 2021 nabízí pouze desktopovou aplikaci.
  • Spolupráce: Microsoft 365 podporuje pokročilé možnosti spolupráce, včetně sdílení dokumentů a společné práce v reálném čase, což je u Office 2021 prakticky nemožné.
  • Přístupnost: S Office 365 můžete přistupovat k vašim aplikacím a souborům odkudkoli, pokud máte připojení k internetu. Office 2021 je vázán na jeden počítač, na kterém je nainstalován. Pro využití všech služeb a výhod balíčku Office 365 musíte být připojeni k internetu, v případě Microsoft Office 2021 to není potřeba.

Microsoft Office Professional Plus 2021 (Propojení s MS účtem) - Microsoft - LicenceX.cz

Kdy vybrat Office 365 a kdy vybrat Microsoft Office 2021

Office 365, resp. Microsoft 365, je lepší volbou, pokud potřebujete přístup k aplikacím a vašim souborům online a odkudkoli. Je také vhodný, pokud chcete mít možnost instalovat Office na více zařízeních, včetně počítačů, tabletů a smartphonů. Office 365 nabízí další služby, jako je 1 TB úložiště OneDrive, 60 minut měsíčně na Skype a prémiové funkce Microsoft Editor. Velkou výhodou je, že na dokumentech v Office 365 může pracovat online více lidí. V případě, že potřebujete dokumenty sdílet v týmu, Office 365 je skvělou volbou!

Na druhou stranu, Microsoft Office 2021 se vyplatí v případě, pokud potřebujete pouze základní funkce Office a nechcete platit měsíční předplatné. Pro nenáročné uživatele, kteří budou s dokumenty pracovat pouze na jednom počítači je licence pro Microsoft Office 2021 rozhodně výhodnější.

Back to blog